Divadelně taneční projekt JAN v Národním památníku na Vítkově

Hlavní stránka / Akce / Divadelně taneční projekt JAN v Národním památníku na Vítkově

21.10.2013

Divadelně taneční projekt JAN v Národním památníku na Vítkově Národní muzeum zve na středu 23. října od 11 a 18 hodin do Národního památníku na Vítkově na jedinečný taneční a divadelní projekt JAN, který se věnuje významným osobnostem 20. století. Ve Slavnostní síni Památníku představí soubor ProArt originálním propojením tancem a divadla osudy Milady Horákové, Jana Palacha a Piera Paola Pasoliniho a jejich odkaz společnosti.

Trojdílný taneční projekt choreografů Martina Dvořáka a Nira Ben Gala představí návštěvníkům mučedníky a oběti doby 20. století. Tématem však nejsou dramatické okolnosti smrti tří hrdinů – Milady Horákové, Jana Palacha a Piera Paola Pasoliniho, ale naopak jejich životní odkaz společnosti a inspirující přesah do současnosti 21. století. Soubor ProART, který ve svých vystoupeních propojuje rozličné divadelní žánry v jeden celek a boří tak hranice mezi jednotlivými uměleckými odvětvími a samotnými umělci, tímto pokračuje v dramaturgické linii projektů se společensko-politickou tematikou.

 

Projekt JAN v podání souboru ProArt je jedním z představení cyklu Žižkováci vzpomínají – vzpominej.nm.cz, které Národní muzeum připravilo pro své návštěvníky Národního památníku na Vítkově za podpory Městské části Praha 3.

 

Představení proběhnou 23. října 2013 v 11.00 hod. a v 18.00 hod. v Národním památníku na Vítkově.

Vstupné: 150 Kč/plné a 100 Kč/snížené. Vstupenky lze zakoupit v den představení na pokladně Památníku.

 

Sekce: Akce | Archív | Kulturní akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

 Datum  

Žižkováci? vzpomínají

46% (138)

17% (53)

28% (84)

7% (23)
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.